"Арсенал": підсумки сезону 2018/19
2019-06-13

«Арсенал» Київ повернувся до Прем’єр-ліги в минулому році, як чемпіон Першої ліги. Цей сезон вийшов доволі насичений. Команда мала злети та падіння, отримала досвід, показувала гарну та яскраву гру, змінювала гравці та тренерів, а головне грала для вболівальників.

Зіграні матчі

«Арсенал» тяжко входив в чемпіонат України. Можна пояснити тим, що не вистачало досвіду команді та тренерському штабу клубу, бо можна було побачити, що гравці віддавались кожній грі та робили все для збирання очок. Перший етап (22 гри) виявився жахливим для «канонірів», посіли останнє місце з 12 залікованими очками. Кардинально гра команди змінилась вже за другий етап (10 ігор) – 14 очок, це другий результат серед другої шістки. Але цих 26 очок не вистачило для того, щоб залишитися в вищій лізі.

«Карпати» - «Арсенал» - 1:2

Цей матч 6 туру чемпіонату України. Він запам’ятався тим, що це – перша перемога «Арсенала» в вищій лізі. Команда показала із першої хвилини величезне бажання виграти цей поєдинок. Чудо-гол Оріховського зі штрафного, наполегливий пресинг, який привів до гола Гриня, не забитий пенальті в ворота «канонірів», вилучення у складі київського клубу. Це все було в цій грі, яка дала позитивний настрій клубу.

«Чорноморець» - «Арсенал» - 1:3

Цим матчем розпочинався другий етап чемпіонату України. Команди, які посідаючи останні сходинки, боролися за виживання. З перших хвилин «Арсенал» пішов в атаку, а гол вже був забитий на 5-й хвилині. Варто відзначити, що перший гол був забитий із гольового пасу Романа Підківки на Міссі Мезу, який холоднокровно обіграв голкіпера одеситів та вразив порожні ворота. Ще в першому таймі «канонірам» вдалося забити двічі, завдяки Вакуленка із пенальті та майстерним пострілом в дальній кут від Оріховського.  Одеситам же вдалося лише раз засмутити гостей міста. Цей матч став початком «спринту» здобування залікових пунктів, які були потрібні для збереження прописки.

«Арсенал» Київ - «Зоря» - 0:5

Це, напевно, одна із найгірших ігор «Арсенала» за весь чемпіонат України. «Каноніри» вже в першому таймі пропустили тричі. Гості створювали набагато більше моментів та заслуговували забити більше, але десь захисники рятували, а десь голкіпер втручався у гру команди. Невиразна гра в атаці та повний безпорядок в захисній лінії – привели до розгромної поразки киян від луганчан.

«Динамо» - «Арсенал» - 4:0

В 21 турі відбувалося дербі. Не дивлячись на те, що «Арсенал» грав із сильним суперником, команда провела дуже слабку гру. Невпевнена гра із перших хвилин вилилась у 4 швидких забитих голів за 17 хвилин під кінець першого тайму. Натомість «каноніри» вдарили по воротам суперника лише один раз за весь поєдинок.

30.09.18 10 Арсенал 0:1 Динамо
07.10.18 11 Ворскла 0:2 Арсенал Гринь (2)
21.10.18 12 Львів 1:0 Арсенал
27.10.18 13 Арсенал 0:3 Шахтар
03.11.18 14 Маріуполь 1:0 Арсенал
10.11.18 15 Арсенал 0:3 Олександрія
25.11.18 16 Чорноморець 2:1 Арсенал Семенюк
01.12.18 17 Арсенал 1:1 Карпати Папа Гуйе (аг)
08.12.18 18 Зоря 3:0 Арсенал
24.02.19 19 Арсенал 0:2 Десна
03.03.19 20 Олімпік 0:1 Арсенал Вакуленко
10.03.19 21 Динамо 4:0 Арсенал
18.03.19 22 Арсенал 2:2 Ворскла Вакуленко (2)

Кубок України 2018/2019

«Арсенал» входив у турнір в 1/16. Суперником стала команда із Другої ліги – «Черкащина-Академія». Очікувано, що «каноніри» були фаворитами поєдинку. Вони впевнено ввели в рахунку 2:0 за 10 хвилин до кінця зустрічі, але розслабленість привела до того, що господарі поля змогли відігратися.  Спочатку на 82-ій хвилині забив Тимофієнко, а вже через 4 хвилини Тарасенко. Гра перейшла у додатковий час. «Черкащина-Академія» отримала вилучення на 99-ій хвилині, тому останні хвилині догравали в меншості. Це навпаки команду згуртувало та із зусиллями того же Тарасенко зуміли забити третій м’яч у ворота столичного клубу. «Арсенал» не зумів нічим відповісти та сенсаційно вилетів із кубка. Шлях за трофеєм був закінчений, так і не розпочавшись.

Основні гравці

Кожному клубу потрібні гравці на яких можна розраховувати, які будуть учасниками основного складу команди. В «Арсеналі», не зважаючи на перестановки у тренерському та ігровому складу, такі гравці є. Ключовими футболістами, які грали майже в кожному матчі чемпіонату України були: Владислав Дубінчак та Андрій Домбровський.  Обидва провели понад 2500 хвилин, тобто були постійними гравцями основного складу, через них будувалась гра команди в захисті та півзахисті. Кожен із тренерів мав змогу розраховувати на них.

У першій частині ворота захищав Сергій Ситало, якій провів майже всі ігри в основному складі. На заміну в «Арсенал» прийшов досвідчений голкіпер Роман Підківка, який багато виручав команду від пропущених голів у другій частині чемпіонату та став основним гравцем.

Захисна лінія оборони не могла обійтися без кількох гравців, а саме – Даниїла Сагуткіна, Максима Жичикова, Сергія Вакуленка та Дмитра Башлая. Саме ці гравці становили захист в грі «Арсеналу». Кожен із них провів більше, ніж 1000 хвилин на полі. Хтось став лідером, ще з початку сезону, а хтось після приходу до клубу взимку.

Серед півзахисників, які провели більше 1000 хвилин на полі, можна виділити Павла Оріховського, Нгейитала Лола, В’ячеслава Танковського. Ці гравці становили центральну позицію в переході від захисту до атаки. Клуб  отримав від них максимальну віддачу, яка втілювалась не тільки в голи, а в надійну підтримку захисту та атаки.

Лінія атаки взимку поповнилась Олександром Ковпаком, легендою клубу. Саме він став джокером в іграх «Арсенала», хоч він виходив частіше за все із лавки, але він приносив максимальну користь атаці. Основними нападниками були ж: Гегам Кадимян, Владислав Алєксєєв та Міссі Мезу. Вони відповідали за доставку м’яча у ворота суперника.

Серед молодих гравців, які отримали можливість грати за основний склад можна виділити - Артура Авагимяна, Владислава Алєксєєва, Дениса Баланюка, Юрия Вакулко, Михайла Мудрика (всі гравці U-21) та Андрія Стрижака (U-19).

Бомбардири

Як не дивно, але головним бомбардиром команди став захисник Сергій Вакулко, який забив 7 м’ячів, чотири з яких із пенальті. Він прийшов до нас взимку та одразу став лідером команди. Тренерський штаб довірив йому капітанську пов’язку, а Сергій не тільки грав добре в обороні, а і приносив радість після забитих голів. Павло Оріховський запам’ятався красивими голами, який разом із Олександром Ковпаком забили по три м’ячі. Обидва забивали в потрібний момент, коли команді потрібна була перемога. Також, слід згадати Сергія Гриня, який на старті чемпіонату забив важливі чотири голи.